خرما سیاه لبریز

خرما سیاه را امروزه با نام رطب نیز می شناسند.خرما یک ماده سرشار و غنی از مواد معدنی است که میتوانیم از این محصول در طول روز و در هر وعده غذایی استفاده نماییم و انرژی مورد نیاز بدن را به این روش تامین کنیم. خرما به دلیل طبع گرمی که دارد با چای معمولا مصرف میشود اما افراد زیادی هستند که از این محصول به دلیل خواص زیادی که دارد در غذا نیز از آن استفاده میکنند.

خرمای سیاه به دلیل ظاهر براقی که دارد به خرمای کیریستال نیز معروف است. این خرما معمولا در عربستان و بخش جنوبی ایران قادر به رشد کردن می باشد، همچنین درخت خرما (نخل) به عنوان یکی از بزرگ ترین و تنومند ترین درخت ها در میان باقی درختان نیز می باشد. این خرما دارای پوستی کمی ضخیم تر از سایر خرما هاست. خرمای سیاه گاه با شهد و شیره و گاه بی شهد و شیره قابل عرضه می باشد، اما معمولا در بسته بندی های صادراتی و غیر صادراتی آن شیره چندانی مشاهده نمی گردد.

گالری تصاویر خرما سیاه لبریز

خواص خرما سیاه لبریز

خرمای سیاه به عنوان یکی از انواع خرماها دارای خواص بیشماری است. از موارد مفیدی که در این زمینه از این محصول استفاده میشود میتوان کاهش کلسترول و قند خون، افزایش آنتی اکسیدان های مفید بدن، سلامت قلب و عروق، افزایش ویتامین ث، سلامت استخوان ها، افزایش هوش، درمان انواع آلرژی، کمک به هضم غذا، کمک به درمان و پیشگیری از انواع سرطان ها و کمک به افزایش وزن، اشاره کرد. با مصرف این ماده مغذی خوراکی در میان وعده میتوانید از خواص بیشمار آن بهره مند شوید.

برای سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید

ویژگی های خرما سیاه

یکی از تفاوت هایی که میتوان در این نوع محصول مشاهده نمود این است که رنگ این خرما به شدت تیره است ولی خرما های دیگر کمی روشن تر یا گاهی قهوه ای رنگ هستند. این خرما نسبت به دیگر خرما ها دارای هسته درشت تری نیز بوده و بافت های داخلی عمدتا به هسته نمی چسبند. از دیگر تفاوت هایی که میتوان نوع مواد معدنی موجود در این محصول را نام برد که در ترکیبات به آن اشاره خواهیم نمود. سطح این محصول معمولا دارای ظاهر برق تری است و درشت تر از دیگر خرماهای موجود در بازار می باشد.

در این مدل از خرما میتوان موارد زیر را مشاهده نمود: کربوهیدرات، قند طبیعی، فیبر، چربی، پروتئین، آب و انواع ویتامین ها مانند ویتامین آ، ب1، ب2، ب3، ب6، ث، ویتامین ای، ویتامین کا، کلسیم و …