پسته لبریز

پسته به عنوان یک ماده با خواص بیشمار در دسته آجیل و خشکبار قرار میگیرد.پسته محصولی صادراتی است که بیشترین تولید را در ایران نسبت به دیگر کشور های جهان دارد تا جایی که ایران در سال های اخیر رتبه اول تولید این محصول خوراکی بوده است، چرا که بهترین آب و هوا و خاک حاصل خیز جهت رشد درخت کوچک پسته را در ایران مشاهده می کنیم. در کشورهای دیگر مانند روسیه، افغانستان، ترکمنستان نیز می توانیم این درخت و محصول را بیابیم. از انواع این محصول میتوان به موارد بیشمار و زیادی اشاره کرد اما در این قسمت تنها به موارد ضروری مانند رقم اکبری، رقم خنجری، رقم کله قوچی، رقم احمدآقایی و فندقی می توان اشاره نمود.

گالری تصاویر پسته لبریز

خواص پسته لبریز

این محصول صادراتی اگر ارگانیک باشد و در روش های سالم تولید شده باشد به عنوان سلامت دهنده قلب و عروق، کنترل کننده وزن، بهبود دهنده عملکرد چشم، کمک کننده به عملکرد های اصلی بدن، کمک به درمان بیماری های مفصلی، بهبود و پیشگیری از انواع دیابت ها استفاده میشود. همچنین پسته دارای فیبر و املاح معدنی مانند کلسیم، روی و بسیاری مواد مغذی دیگر است. پسته را به دو روش بو داده و تازه مصرف میکنند.

برای سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید

ویژگی های پسته لبریز

پسته معمولا در آجیل ها و خشکبار استفاده می شود و در تهیه انواع بستنی های سنتی ایرانی نیز میتونیم از این محصول استفاده نماییم. نه تنها در این موارد بلکه در تهیه غذاهای ایرانی و به عنوان گارنیش نیز از پسته استفاده میشود.

در هر 100 گرم از این محصول 2/351 کیلو کالری، 27/58 گرم کربوهیدرات، 7/66 گرم قند، 10/3 گرم فیبر، 45/39 گرم چربی، 5/55 گرم چربی اشباع، 1/03 گرم انواع پروتئین ها وجود دارد. نه تنها این موارد بلکه پسته دارای انواع ویتامین ها مانند ویتامین ب، ویتامین کا، ویتامین E، ویتامین دی، ویتامین ث و میزان زیادی مواد و املاح معدنی مانند منگنز، روی، کلسیم، آهن و فسفر می باشد.